USA: kontrakty rosną, ale inwestorzy zaczynają mieć wątpliwości

opublikowano: 13-12-2019, 14:14

Kontrakty na indeksy amerykańskich rynków akcji nadal rosną, ale początkowa euforia osłabła, bo do głosu doszły wątpliwości dotyczące realnego prawdopodobieństwa zawarcia umowy handlowej przez USA i Chiny.

Wzrost kontraktów na trzy główne indeksy amerykańskich rynków akcji osłabł po doniesieniach, że Chiny mają nadal wątpliwości dotyczące zakupów amerykańskich produktów rolnych.

Wcześniej w piątek na rynkach panowała euforia po doniesieniach, że USA i Chiny porozumiały się w sprawie częściowej umowy handlowej. Waszyngton miał zgodzić się wycofać z wprowadzenia nowych ceł 15 grudnia i zredukować już obowiązujące. Chiny miały zobowiązać się w zamian do zakupu w 2020 roku amerykańskich produktów rolnych wartości 50 mld USD. Jeszcze rano niektórych analitycy kwestionowali realność takiego zobowiązania, które oznaczałoby podwojenie zakupów w bardzo krótkim czasie.

- Nie ma możliwości logistycznych aby podwoili import w ciągu roku – mówił Reutersowi Darin Friedrichs, analityk INTL FCStone.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy