USA: ktoś się zgłosił po 1,5 mld USD wygranej na loterii

opublikowano: 07-03-2019, 12:07

23 października ubiegłego roku ktoś wygrał rekordowe 1,5 mld USD na loterii Mega Millions w USA. Po nagrodę zgłosił się dopiero w tym tygodniu.

Zobacz więcej

fot. REUTERS/Mike Segar/Forum

W poniedziałek Komisja Loterii Edukacyjnej Karoliny Południowej ogłosiła, że zwycięzca zgłosił się po nagrodę. Nie ujawniono żadnych szczegółów poza tym, że posiadacz kuponu zdecydował o odebraniu wygranej jednorazowo, a nie w ratach przez 30 lat. Oznacza to, że zamiast pełnych 1,5 mld USD dostanie 877.784.124 USD, ale będzie jeszcze musiał zapłacić podatki stanowe i federalne. Pomimo obniżki to wciąż najwyższa w historii wygrana pojedynczego gracza. Eksperci wskazują, że decyzja o pobraniu jednorazowo wygranej to mądra decyzja, bo umożliwia zainwestowanie dużej części zdobytych pieniędzy i zarobienie większej kwoty niż wynosiła pełna wygrana. Drugą mądrą rzeczą, którą zrobił właściciel zwycięskiego kuponu, jest zachowanie pełnej anonimowości. 

fa44e31e-90f7-11e9-bc42-526af7764f64
Poza scenariuszem
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE
Poza scenariuszem
autor: Marek Wierciszewski
Wysyłany co dwa tygodnie
Marek Wierciszewski
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, time.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy