USA: liczba podpisanych umów kupna domów mocno spadła

opublikowano: 27-09-2017, 17:45

Liczba podpisanych umów kupna domów, które wcześniej miały właściciela spadła w sierpniu 2017 r. najmocniej od siedmiu miesięcy, sygnalizując ograniczone zasoby, wynika z środowego raportu National Association of Realtors, na który powołuje się Bloomberg.

Stowarzyszenie zrewidowało też swoją całoroczną prognozę, obarczając winą za to m.in. dwa potężne huragany, które w ostatnich tygodniach przetoczyły się przez południe i wschód Stanów Zjednoczonych. 

Indeks podpisanych umów spadł o 2,6 proc. wobec oczekiwanej zniżki o 0,5 proc. i spadku o 0,8 proc. miesiąc wcześniej. W porównaniu z sierpniem 2016 r. zniżka sięgnęła 3,1 proc. W efekcie wskaźnik opadł do najniższego poziomu od niemal dwóch lat.

NAR oczekuje obecnie, że w 2017 r. sprzedanych zostanie 5,44 mln domów. To o 500 tys. mniej niż prognozowano w sierpniu i mniej niż 5,45 mln obiektów jakie sprzedano w 2016 r.

Według projekcji NAR mediana cen sprzedaży wzrośnie w tym roku o 6 proc. wobec zwyżki o 5,1 proc. w 2016 r.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu