USA: Loty czarterowe pod lupą

(Tadeusz Stasiuk)
opublikowano: 26-12-2006, 08:22

NTSB chce lepszej kontroli kwalifikacji i stanu technicznego samolotów odbywających loty czarterowe na terytorium USA.

Eksperci Federalnego Urzędu ds. Bezpieczeństwa Transportu (NTSB) wezwali do dokładniejszego sprawdzania kwalifikacji i stanu technicznego samolotów wykorzystywanych do lotów czarterowych na terytorium USA.

Eksperci NTSB stwierdzili, że w odróżnieniu od zwykłych lotów rejsowych, nie wszystkie nie wszyscy przewoźnicy specjalizujący się w lotach czarterowych stosują się do wymogów federalnego Urzędu ds. Lotnictwa Cywilnego (FAA) w tym m. in. do przepisów precyzujących kwalifikacje pilotów.

Zdaniem ekspertów, właśnie z tego powodu doszło już do kilku wypadków i katastrof samolotów czarterowych. Wskaźnik wypadków samolotów wykonujących loty czarterowe jest wyraźnie wyższy niż lotów rejsowych.

Tymczasem z lotów czarterowych coraz chętniej korzystają biznesmeni i osoby bogate chcąc uniknąć długich kolejek do odpraw i tłoku w maszynach rejsowych.

Eksperci NTSB wskazują, że ta sytuacja wymaga pilnej zmiany i niezwłocznych działań ze strony Urzędu ds. Lotnictwa Cywilnego. (DI, PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Tadeusz Stasiuk)

Polecane