USA: Motorola poprawiła nastroje na giełdach

13-10-2003, 17:05

Na amerykańskich giełdach wyraźnie poprawiły się nastroje, a głównym tego sprawcą jest Motorola. Drugi globalny producent telefonów komórkowych zdecydował się podać wyniki kwartalne dzień wcześniej niż planował. Okazały się one znacznie lepsze od oczekiwanych.

Motorola zdecydowała się na szybsze podanie wyników, aby przeciwdziałać negatywnej reakcji inwestorów na obniżenie jej ratingu kredytowego przez Moody’s. To posunięcie przyniosło pozytywny skutek zarówno dla spółki, jak i dla rynku. Akcje Motoroli drożeją, podobnie jak innych spółek nowych technologii, m.in. Intela i IBM, które już we wtorek podadzą swoje wyniki kwartalne.

Największy wzrost kursu wśród spółek ze średniej Dow Jones notują papiery Honeywell. W ostatnim Barron’s pojawił się artykuł, zapowiadający nadejście dobrego okresu dla koncernu.

Po stronie spadków znalazła się internetowa platforma aukcyjna eBay. Smith Barney obniżył rekomendacje spółki do ‘sprzedaj’. Zdaniem analityków, sprzedaż używanych aut przez sieć nie ma szans dużego powodzenia.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / USA: Motorola poprawiła nastroje na giełdach