USA: na giełdach dominują niewielkie zmiany kursów

Marek Druś
14-10-2002, 17:21

W pierwszej fazie notowań na amerykańskich giełdach utrzymują się niewielkie spadki. Część inwestorów realizuje zyski po dwóch poprzednich sesjach zakończonych wyraźnymi wzrostami głównych indeksów. Zapał do zakupów ostudziły także tragiczne wydarzenia na Bali, gdzie w sobotnim zamachu terrorystycznym zginęło ponad 190 osób, oraz oczekiwanie na wyniki kwartalne 165 spółek, które zostaną podane w rozpoczynającym się tygodniu.

W pierwszej części notowań spadki kursów spotkały największych producentów aut, General Motors i Forda, których rekomendacje obniżył Merrill Lynch. Tanieją również papiery Boeinga, który dowiedział się dzisiaj, że linie easyJet wybrały jego rywala, Airbusa, jako dostawę kilkuset samolotów.

Najmocniej drożejącym blue chipem notowanym na NYSE są akcje Mercka. Papiery koncernu farmaceutycznego drożeją po wiadomości o werdykcie sądu federalnego, chroniącym prawa patentowe AstraZeneca, co oznacza mniejszą konkurencję ze strony firm produkujących ‘kopie’ najlepszych leków dużych producentów.

Na rynku spółek technologicznych tanieją akcje Texas Instruments. Morgan Stanley obniżył prognozę przyszłorocznych przychodów największego producenta chipów wykorzystywanych w telefonach komórkowych.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / USA: na giełdach dominują niewielkie zmiany kursów