USA: na giełdach nadal dominują niewielkie zmiany

07-10-2003, 20:35

Na amerykańskich giełdach utrzymują się niewielkie zmiany indeksów. Ich wartość spadła na krótko poniżej poziomu ostatnich zamknięć jednak straty zostały odrobione i obecnie znów wykazują niewielki wzrost. Wyhamowanie ostatnich wyraźnych zwyżej wynika z realizacji zysków. Inwestorzy nie chcą ryzykować ich utraty w rozpoczynającym się okresie podawania wyników kwartalnych przez spółki.

Inwestorzy obawiają się, że prognoza największego od trzech lat kwartalnego wzrostu zysków spółek wchodzących w skład S&P500 nie potwierdzi się. Ich niepokój wzmógł dodatkowo ponowny spadek wartości dolara wobec euro i jena. Może to wywołać odpływ z rynków akcji zagranicznych inwestycji.

Najmocniej przecenioną spółką z indeksu S&P500 jest El Paso. Największy amerykański operator gazociągów poinformował, że SEC bada kilka jego transakcji oraz ich zaksięgowanie.

Tanieją papiery Comcast. Analitycy Morgan Stanley uważają, że akcje największej amerykańskiej sieci telewizji kablowej są gorszą inwestycją niż jej największych rywali, AOL Time Warner i Cox Communications.

Wśród spółek ze średniej Dow Jones niezmiennie od początku sesji najlepiej prezentują się papiery McDonald’s. Analitycy Smith Barney uważają, że wrześniowa sprzedaż największej na świecie sieci fast-food będzie największa od pięciu lat.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / USA: na giełdach nadal dominują niewielkie zmiany