USA: na giełdach utrzymują się niewielkie wzrosty

19-08-2003, 17:53

Na giełdach w USA utrzymują się niewielkie wzrosty indeksów. W pierwszej fazie sesji Dow Jones znalazł się na najwyższym poziomie od czerwca ubiegłego roku. Kursy 5 z 30 blue chipów wchodzących w skład indeksu osiągnęły 52-tygodniowe maksimum. Inwestorzy zareagowali na to zwiększoną podażą papierów. Zamach na siedzibę ONZ w Bagdadzie nie wywołał większej reakcji.

Pozytywny efekt wiadomości o rekordowym wzroście liczby rozpoczętych budów domów popsuły słabe dane o nastrojach konsumentów. Wstępna wartość sierpniowego wskaźnika Uniwersytetu w Michigan okazała się niższa niż w lipcu oraz niższa niż oczekiwano.

Dow Jones zakończył wczorajszą sesję na najwyższym poziomie od 14 miesięcy. Wysokie ceny blue chipów nie skłaniają inwestorów do ich kupna. Nie widać także dużej ochoty do realizowania na nich zysków. Najmocniej przecenione są akcje Home Depot. Największa amerykańska sieć sklepów z artykułami budowlanymi i wyposażenia wnętrz podała wyniki kwartalne. Inwestorów rozczarowała niska dynamika wzrostu zysku spółki. Rośnie tymczasem kurs konkurencyjnej sieci Lowe’s. Wzrost jej zysku w minionych trzech miesiącach był trzykrotnie większy niż Home Depot. Skłoniło to analityków Prudential Securities do rekomendowania kupna papierów Lowe's.

Wśród spółek technologicznych popytem cieszą się papiery Broadcom. Kurs producenta sprzętu sieciowego wzrósł o blisko 10 proc. po podwyższeniu prognozy jego przychodów w trzecim kwartale.

Akcje Microsoftu drożeją najmocniej wśród spółek ze średniej Dow Jones. Umiarkowanie rośnie cena papierów Hewlett-Packard. Drugi na świecie producent PC-tów poda po zamknięciu notowań kwartalne wyniki.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / USA: na giełdach utrzymują się niewielkie wzrosty