USA: na giełdach wciąż dominują wzrosty, Nasdaq blisko 2000 pkt.

opublikowano: 29-12-2003, 20:46

Na amerykańskich giełdach inicjatywa niezmiennie należy do popytu. Od początku sesji główne indeksy idą w górę, ich zdobycz punktowa powoli, ale stale się zwiększa. Dow Jones jest najwyżej od 19 miesięcy, a Nasdaq zaledwie o kilka punktów poniżej psychologicznej bariery 2000 pkt.

Spośród blue chipów notowanych w ramach indeksu Dow Jones, pięć spółek: Alcoa, Boeing, ExxonMobil, Honeywell International i International Paper, osiągnęło w trakcie poniedziałkowej sesji największą rynkową wartość od 52 tygodni.

Dużym popytem cieszą się akcje spółek branży komputerowej. Zdecydowały o tym zarówno optymistyczne prognozy powrotu koniunktury na rynku IT autorstwa Michaela Della, jak i dobre oceny wydane poszczególnym spółkom przez analityków. Niezmiennie od początku sesji wyraźnie rośnie cena akcji Intela. Mocno drożeją także papiery rywalizującego z nim na rynku mikroprocesorów AMD. Analitycy Sanford Bernstein uważają, że spółka osiągnie w czwartym kwartale lepsze wyniki niż oczekiwane przez rynek.

Zaskakująco dużym popytem cieszą się tymczasem przedstawiciele branży stalowej. Akcje Oregon Steel Mills drożeją o ok. 15 proc., a Niagara Corp. o ok. 20 proc.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / USA: na giełdach wciąż dominują wzrosty, Nasdaq blisko 2000 pkt.