USA: na giełdach wciąż rządzą byki, ale Nasdaq poniżej 2000 pkt.

29-03-2004, 20:30

Na amerykańskich giełdach wciąż utrzymują się bardzo dobre nastroje. Popyt nie rośnie już jednak tak dynamicznie jak w pierwszej fazie sesji. Dow Jones wciąż rośnie o ponad 100 pkt. Zbliżenie się Nasdaqa w pobliże psychologicznej bariery 2000 pkt. wywołało zwiększoną podaż akcji, co skutecznie uniemożliwiło mu jej pokonanie.

Inwestorzy kupują przecenione w ostatnich tygodniach akcje. S&P500 stracił 3 proc. od osiągnięcia 11 lutego największej wartości od 23 miesięcy. Dzięki ostatnim zwyżkom kursów może zakończyć kwartał wzrostem, co udało mu się przez poprzednie trzy. Nasdaq, który osiągnął wielomiesięczne maksimum 26 stycznia, stracił od tego czasu prawie 7,5 proc. Indeks rynku technologicznego może jeszcze spaść w ujęciu kwartalnym, przerywając tym samym serię pięciu wzrostów z rzędu.

Wśród blue chipów wyraźnie rośnie cena papierów Citigroup. Analitycy Prudencial podwyższyli rekomendację spółki oraz cenę docelową jej akcji o 22 proc. do 60 USD. Ich zdaniem, największa na świecie grupa finansowa poprawi wyniki dzięki sprzyjającej globalnej koniunkturze gospodarczej.

Analitycy Prudential uważają także, że wyniki General Motors w drugim kwartale będą ‘szczególnie dobre’. Ma o tym przesądzić przede wszystkim rosnąca sprzedaż aut koncernu na rynkach zagranicznych.

Bear Stearns podwyższył rekomendację Coca-Coli, na co pozytywnie zareagował jej kurs. Analitycy oczekują poprawy koniunktury na rynku napojów.

Rośnie cena papierów Lucent Technologies i Nortel Networks, największych w Ameryce Północnej producentów sprzętu telekomunikacyjnego. Wymiana akcji obu spółek ma dziś największy udział w handlu na NYSE.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

S&P , Ceny , Cena , Rynek

Puls Biznesu

Puls Inwestora / USA: na giełdach wciąż rządzą byki, ale Nasdaq poniżej 2000 pkt.