USA nadal chcą podpisać umowę z Chinami w listopadzie

opublikowano: 30-10-2019, 17:52

Administracja Donalda Trumpa deklaruje gotowość podpisania w listopadzie częściowej umowy handlowej z Chinami pomimo odwołania szczytu APEC przez Chile, donosi Reuters.

Jak informowaliśmy wcześniej, w środę Chile odwołało szczyt Wspólnoty Gospodarczej Azji i Pacyfiku (APEC), który miał odbyć się w Santiago w dniach 11-17 listopada. Wcześniej sygnalizowano, że to przy okazji tego wydarzenia dojdzie do spotkania prezydentów USA i Chin i podpisania częściowej umowy handlowej. 

Zobacz więcej

Biały Dom

Biały Dom oświadczył w reakcji na wiadomość o odwołaniu szczytu w Chile, że nadal oczekuje podpisania częściowej umowy handlowej z Chinami w przyszłym miesiącu. Podkreślono, że wciąż nie ustalono alternatywnego miejsca spotkania przywódców państw APEC.

- Oczekujemy finalizacji Fazy Pierwszej historycznej umowy handlowej z Chinami w tych samych ramach czasowych – głosi oświadczenie Białego Domu.

fa44e31e-90f7-11e9-bc42-526af7764f64
Poza scenariuszem
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE
Poza scenariuszem
autor: Marek Wierciszewski
Wysyłany co dwa tygodnie
Marek Wierciszewski
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy