USA: najbardziej wpływowa rolnicza organizacja wzywa do wstrzymania sporu handlowego

opublikowano: 04-04-2018, 21:43
aktualizacja: 04-04-2018, 21:44

Chińczykom udało się wystraszyć amerykańskich farmerów.

Zapowiedź wprowadzenia ceł na część importowanych amerykańskich dóbr, m.in. soi, która pojawiła się w państwowych chińskich mediach, wywołał reakcję amerykańskich farmerów. American Farm Bureau Federation, najbardziej wpływowa organizacja rolnicza, zaapelowała do USA i Chin o powstrzymanie się od eskalacji konfliktu handlowego. Jej szef, Zippy Duvall wskazał, że doniesienia o wzajemnych cłach „testują cierpliwość i optymizm rodzin, które stoją w obliczu najgorszej koniunktury w rolnictwie od 16 lat”.

- To musi się zakończyć – napisał. - Mamy rachunki do zapłacenia i długi, z których musimy się rozliczyć i nie stać nas na stratę żadnego rynku, a z pewnością nie tak ważnego jak Chiny. Wzywamy Stany Zjednoczone i Chiny do powrotu do stołu negocjacyjnego i stworzenia porozumienia, które służyłoby interesom dwóm największym gospodarkom świata – dodał.  

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / USA: najbardziej wpływowa rolnicza organizacja wzywa do wstrzymania sporu handlowego