USA: najkosztowniejszy sezon huraganów w historii

opublikowano: 27-11-2017, 08:14
aktualizacja: 27-11-2017, 08:15

Tegoroczny sezon huraganów atlantyckich w USA był najbardziej kosztownym w historii. Od oficjalnego rozpoczęcia, czyli 1 czerwca, spowodował 202,6 mld USD strat.

Podczas kończącego się sezonu nastąpiło 17 burz tropikalnych z nadaną nazwą, z których 10 stało się huraganami. Spowodowały śmierć kilkuset osób w całym regionie. Choć pod względem liczby burz ten sezon nie był najgorszy, w 2005 roku było ich 28, to pokonał wszystkie wcześniejsze skalą zjawisk. Po raz pierwszy w historii wybrzeże USA pustoszyły podczas jednego sezonu trzy burze kategorii 4. Huragan Harvey był pierwszym dużym huraganem, który zaatakował USA od 2005 roku. Harvey ustanowił także nowy rekord tropikalnych opadów, które w Teksasie sięgnęły ponad 152 centymetrów. Z kolei Huragan Irma z września ustanowił rekord utrzymując siłę kategorii 5 aż przez 37 godzin. 

Huragan, kataklizm, klęska żywiołowa
Zobacz więcej

Huragan, kataklizm, klęska żywiołowa fot. Bloomberg

Na całym świecie burze spowodowały w tym roku straty o łącznej wartości 369,5 mld USD. To drugi najgorszy rok pod tym względem od 1960 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / USA: najkosztowniejszy sezon huraganów w historii