USA: Największa od 50 lat fala upałów na wschodzie

Polska Agencja Prasowa SA
03-08-2006, 07:21

Nie ustępuje fala największych od 50 lat upałów, trapiących wschodnie stany USA. W Nowym Jorku w środę słupek rtęci na termometrach nie spadał poniżej 38,9 stopni Celsjusza.

Nie ustępuje fala największych od 50 lat upałów, trapiących wschodnie stany USA. W Nowym Jorku w środę słupek rtęci na termometrach nie spadał poniżej 38,9 stopni Celsjusza.

Władze zaapelowały do mieszkańców Nowego Jorku o drastyczne ograniczenie zużycia energii, przede wszystkim w obawie powtórzenia się kryzysu z 2003 r., kiedy miasto na wiele godzin pogrążyło się w ciemności.

W ramach oszczędności energii w środę wygaszono oświetlenie słynnego Empire State Building i innych wieżowców. Także w Kongresie w Waszyngtonie zgaszono lub przyćmiono część świateł.

Synoptycy ostrzegają, że upały, trwające na wschodnim wybrzeżu USA już dwa tygodnie, nie ustąpią w najbliższych dniach.

Według meteorologów, tegoroczny lipiec był najcieplejszym miesiącem od 1895 roku, kiedy zaczęto prowadzić rejestry pogodowe. Z powodu wysokich temperatur w Stanach Zjednoczonych obecnego lata zmarło już w sumie ponad 150 osób.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / USA: Największa od 50 lat fala upałów na wschodzie