USA nakładają sankcje na firmy z Chin i Rosji

ARŻ, Bloomberg
opublikowano: 25-11-2020, 19:38

Stany Zjednoczone nałożyły sankcje na pięć firm z Chin i Rosji za realizowane przez nie transakcje z Iranem i wspieranie programu rakietowego.

„Departament Skarbu planuje ogłosić dodatkowe sankcje wobec Iranu w nadchodzących tygodniach w związku z bronią masowego rażenia i łamaniem praw człowieka” - powiedział w środę podczas w Bejrucie Elliott Abrams, specjalny przedstawiciel ds. Iranu. Dodał, że taka polityka będzie obowiązywać do 20 stycznia, czyli do dnia objęcia urzędu przez Joe Bidena.

Nowo objęte sankcjami firmy to Chengdu Best New Materials i Zibo Elim Trade Company z Chin oraz Nilco Group, Elecon i Aviazapchast z Rosji. Stany Zjednoczone zwiększyły swoją presję na Iran, odkąd prezydent Donald Trump zrezygnował z międzynarodowego porozumienia z 2015 roku, które oferowało złagodzenie sankcji w zamian za ograniczenie irańskiego programu nuklearnego.

Na początku tego miesiąca inspektorzy Organizacji Narodów Zjednoczonych potwierdzili, że Iran uzupełnił swoje zapasy wzbogaconych materiałów jądrowych po wypowiedzeniu umowy przez USA.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane