USA nałożyły sankcje na chińską firmę transportową i dwóch obywateli ChRL

PAP
opublikowano: 29-06-2017, 21:35
aktualizacja: 29-06-2017, 21:35

Stany Zjednoczone nałożyły w czwartek sankcje na dwóch obywateli ChRL i chińską firmę transportową za pomoc przy północnokoreańskim programie nuklearnym i rakietowym. Oskarżyły też chiński bank o pranie pieniędzy dla reżimu w Pjongjangu.

Jak poinformowało amerykańskie ministerstwo finansów (skarbu), chodzi o Bank of Dandong oraz firmę Dalian Global Unity Shipping Co Ltd. Dwaj obywatele Chin objęci sankcjami to: Sun Wei i Li Hong Ri.

Minister skarbu USA Steven Mnuchin argumentował, że kroki zostały podjęte w ramach wysiłków mających na celu zmaksymalizowanie nacisków na komunistyczną Koreę Północną, by porzuciła swój program nuklearny i rakietowy.

"Stany Zjednoczone wysyłają w świat dobitny komunikat, że nie będą się wahały podjąć działań przeciwko osobom, firmom i instytucjom finansowym, które wspierają ten reżim" - czytamy w oświadczeniu Mnuchina.

Decyzja o nałożeniu sankcji na Chiny nadeszła przed zaplanowanym na wieczór spotkaniem w Białym Domu prezydenta USA Donalda Trumpa z prezydentem Korei Południowej Mun Dze Inem. Przywódcy mają omawiać sytuację na Półwyspie Koreańskim i kroki mające na celu wywarcie presji na reżim w Pjongjangu, by porzucił swe ambicje nuklearne i rakietowe.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu