USA: nastroje poprawiły się tylko na krótko

opublikowano: 07-08-2003, 18:29

Na giełdach w USA doszło na krotko do niewielkiej poprawy nastrojów. Zarówno Dow Jones, jak i Nasdaq utrzymywały niewielkie wzrosty, ale podaż znów zaczeła niwelować ich punktową zdobycz. Jak się wydaje, inwestorzy zignorowali dobre wiadomości z rynku pracy, a także informację o znacznym wzroście jej wydajności w drugim kwartale.

Przed czwartkową sesja inwestorzy dowiedzieli się o większym niż oczekiwano wzroście wydajności pracy w drugim kwartale. Trzeci tydzień z rzędu liczba tzw. nowych bezrobotnych nie przekroczyła uważanego za istotny poziomu 400 tys. osób.

Główne indeksy amerykańskich giełd zmieniają się o zaledwie ułamek procenta. Niezmiennie od początku sesji średnią Dow Jones skutecznie podnoszą rosnące ceny papierów Wal-Mart i Home Depot. Większość amerykańskich detalistów mogła pochwalić się na koniec lipca wzrostem sprzedaży. Ożywiło to nadzieję, że wbrew kiepskim nastrojom konsumentów generowany przez nich popyt nadal będzie siłą napędową amerykańskiej gospodarki.

Odrobił stratę z pierwszych minut notowań Intel. Spółka ostrzegła, że spór z władzami podatkowymi może zmusić ją do rewizji zysków. Jego do niedawna największy rywal, AMD, mocno drożeje po wiadomości o przejęciu części aktywów produkcyjnych National Semiconductor. Analitycy pozytywnie ocenili ten krok spółki, choć warunków transakcji nie ujawniono.

Tanieją nadal akcje Hewlett-Packarda. Analitycy Smith Barney obniżyli prognozę jego zysku na akcję w trzecim kwartale. Ich zdaniem, spółka może odczuć negatywne skutki rosnącej konkurencji na europejskim rynku. Spodziewają się poprawy jej wyników dopiero w ostatnim kwartale.

Drożeją tymczasem papiery EMC. Spółka świadcząca usługi komputerowe przedstawiła niedawno dobre wyniki. Zareagowali na to analitycy Bear Stearns, Wachovia i AG Edwards podnosząc jej rekomendację.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / USA: nastroje poprawiły się tylko na krótko