USA: niedźwiedzie utrzymują niewielką przewagę

Marek Druś
opublikowano: 05-10-2001, 17:48

Na giełdach w USA utrzymuje się umiarkowana przewaga podaży. Mimo serii niezbyt dobrych wiadomości skala spadków nie jest zbyt duża. Możliwe jest osłabienie rynku przed zakończeniem notowań.

Rynek praktycznie nie zareagował na dane o wrześniowym wskaźniku bezrobocia, który okazał się zgodny z oczekiwaniami analityków.

Nastroje inwestorów przed sesją pogorszyły wiadomości o spadku sprzedaży w III kwartale odnotowanej przez AMD, jedną z dwóch największych spółek – producentów mikroprocesorów oraz o redukcji prognozy zysku Sun Microsystems, specjalizującego się w produkcji sprzętu sieciowego, m.in. serwerów.

Największe straty ponieśli branżowi rywale wspomnianych spółek, producenci chipów i komputerów: Intel, Texas Instruments, IBM i Dell Computer.

Dzisiejszym spadkom kursów papierów spółek technologicznych sprzyja również trzydniowa seria wzrostów notowana na rynku Nasdaq. Inwestorzy realizują zyski, zamykając pozycje przed weekendem. Na osłabienie rynku może wpływać także sytuacja międzynarodowa, oczekiwanie na atak sił zbrojnych USA na Afganistan.

Spośród spółek notowanych w ramach indeksu Dow Jones, największe zniżki notują papiery spółki finansowej American Express, sieci detalicznej Home Depot i koncernu telekomunikacyjnego AT&T. Największe wzrosty były udziałem koncernu papierniczego International Paper i motoryzacyjnego General Motors.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / USA: niedźwiedzie utrzymują niewielką przewagę