USA: nowe ograniczenia dla e-papierosów

opublikowano: 09-11-2018, 17:51

E-papierosy ponownie znalazły się pod lupa amerykańskich władz. Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) wprowadza nowe zasady ograniczające sprzedaż wielu popularnych smaków owocowych i deserowych. W ten sposób agencja próbuje powstrzymać swoistą „epidemię” używania bezdymnych papierosów wśród młodzieży.

Sprzedaż popularnych e-papierosów będzie ograniczona do placówek tylko dla dorosłych, takich jak specjalne sklepy z elektronicznymi papierosami. Ograniczenia będą miały zastosowanie tylko do urządzeń typu "kartridż", takich jak np. popularne produkty firmy Juul Labs.

E-papierosy
Zobacz więcej

E-papierosy fot. Bloomberg

Sprzedaż online będzie dozwolona, ale tylko przez sprzedawców, którzy sprawdzają wiek kupującego, tak jak w przypadku alkoholu, który może być sprzedawany w Internecie, o ile ktoś ma co najmniej 21 lat. 

Przepisy, które zostaną ogłoszone w przyszłym tygodniu, wejdą w życie w nadchodzących miesiącach.

FDA określiło wykorzystanie urządzeń przez młodzież jako "epidemię" i stwierdziło, że rozważałoby podjęcie surowszych działań w celu jej powstrzymania. Według wstępnych danych rządowych, palenie e-papierosów zwiększyło się o 77 proc. wśród dzieci w wieku szkolnym i około 50 proc.t wśród gimnazjalistów w 2018 roku.

Równocześnie wraz ze wzrostem popularności alternatywnych rodzajów papieosów, liczba osób palących w USA spadła w 2017 r. do 14 proc., co stanowi najniższy wynik w historii i o 67 proc. w porównaniu z 1965 r., wynika z danych Centers for Disease Control and Prevention. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy