USA: Nowy program pomocy dla banków

MD
25-02-2009, 20:30

Departament Skarbu uruchomił w środę nowy program, który ma otworzyć możliwość dokapitalizowania 19 największych amerykańskich banków, które przejdą tzw. próbę wytrzymałości.

„Próba wytrzymałości” polega na analizie bilansu każdego z banków i określeniu, ile kapitału w ramach państwowej pomocy potrzebowałby w okresie najbliższych dwóch lat w przypadku jeszcze głębszego kryzysu. Państwo miałoby dokapitalizować banki przez zakup akcji uprzywilejowanych, które następnie byłyby konwertowane na akcje zwykłe. Akcje uprzywilejowane mają wypłacać 9 proc. dywidendę i mają być konwertowane z 10 proc. dyskontem wobec ceny sprzed 9 lutego. Konwersja miałaby być automatyczna po 7 latach, jeśli nie dojdzie do niej wcześniej.

Departament Skarbu poinformował, że banki mają zagwarantowany natychmiastowy dostęp do funduszy przeznaczonych dla nich w ramach programu TARP.

MD, AP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Banki / USA: Nowy program pomocy dla banków