USA: „nowych bezrobotnych” najmniej od początku pandemii

opublikowano: 10-11-2021, 15:00

Amerykański Departament Pracy poinformował, że liczba osób ubiegających się o zasiłek dla bezrobotnych spadła w tygodniu zakończonym 6 listopada o 4 tys. i wynosiła 267 tys., informuje Reuters.

To najmniej „nowych bezrobotnych” od połowy marca 2020 roku. Liczba wniosków o przyznanie zasiłku spadła już szósty tydzień z rzędu i jest bliska poziomu sprzed pandemii.

Reuters przypomina, że ostatni raport z rynku pracy pokazał iż amerykańska gospodarka dodała w październiku 531 tys. miejsc pacy poza rolnictwem, więcej niż oczekiwano. Siła robocza zmniejszyła się o 3 mln wobec poziomu sprzed pandemii, co utrudnia zapełnienie ponad 10 mln wakatów w firmach.

- W obecnych warunkach można sądzić, że wnioski o zasiłek mogą spaść nawet poniżej poziomu sprzed pandemii – powiedziała Veronica Clark, ekonomistka Citigroup z Nowego Jorku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane