USA: oferta umowy handlowej z Wielką Brytanią możliwa tylko po odrzuceniu umowy wyjścia z EU

opublikowano: 31-12-2018, 13:20

Ambasador USA ostrzegł, że oferta prezydenta Donalda Trumpa „szybkiej i dużej umowy handlowej” złożona rządowi Wielkiej Brytanii stanie się nieaktualna jeśli wynegocjowane przez premier Theresę May porozumienie ws. brexitu zostanie przyjęte przez brytyjski parlament.

Woody Johnson, ambasador USA w Wielkiej Brytanii powiedział w programie radiowym, że wciąż jest nadzieja na zawarcie dwustronnej umowy handlowej między USA i Wielką Brytanią, która miałaby stać się wzorem dla innych tego typu umów z kolejnymi krajami.

Zobacz więcej

Brexit, Wlk. Brytania

Bloomberg

- Wciąż jesteśmy na etapie decydowania w którym kierunku dokładnie pójdzie kraj. Jeśli pójdzie w kierunku pozwalającym na zawieranie tego rodzaju umów wówczas, moim zdaniem, będzie to bardzo pozytywne w oczach prezydenta – powiedział ambasador USA.

Zapytany, czy stanie się tak jeśli przyjęte zostanie porozumienie w sprawie brexitu wynegocjowane przez brytyjski rząd powiedział, że „wydaje się iż byłoby to niemożliwe”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, bbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu