Czytasz dzięki

USA: Piechota Morska oferuje 100 tys. USD pilotom za powrót do służby

opublikowano: 02-10-2020, 18:29

Amerykańska Piechota Morska chce powrotu do służby byłych pilotów. Kusi ich premiami sięgającymi nawet 100 tys. USD.

- Piechota Morska, jak inne służby, boryka się w ostatnim czasie z brakiem pilotów – tłumaczy kapitan Joe Butterfield, rzecznik Piechoty Morskiej. – Zaproponowaliśmy lotniczą premię i możliwość powrotu do aktywnej służby, aby zlikwidować oficerskie wakaty na niższych szczeblach – dodał.

Do służby mogą wrócić byli kapitanowie i majorzy, którzy latali na samolotach AV-8B Harrier, F-35B Joint Strike Fighter, F/A-18 Hornet, MV-22 Osprey, KC-130 Hercules oraz CH-53K King Stallion. Piechota Morska oferuje im podpisanie 2-, 3- lub 4-letniego kontraktu. Ci, którzy zostaną przyjęci i zdecydują się zostać w wojsku będą preferowani przy awansach. 

Brak pilotów w Piechocie Morskiej wynika przede wszystkim z trudności z szybkim wyszkoleniem nowych. Wojsko miało w minionych latach problem z ich zatrzymaniem, bo odchodzili do cywilnych linii lotniczych. Pandemia spowodowała jednak zapaść branży i stworzyła wojsku szansę na częściowe odzyskanie pilotów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, yahoo.com

Polecane