USA: Po komunikacie Fed na giełdach zaczęła rosnąć podaż

opublikowano: 16-03-2004, 20:53

Na amerykańskich giełdach panują mieszane nastroje. Nasdaq jeszcze przed półmetkiem notowań stracił całą zdobycz punktową z początku sesji. Dow Jones utrzymuje się na niewielkim plusie. Komunikat po posiedzeniu FOMC wywołał lekkie pogorszenie nastrojów. Nasdaq znalazł się poniżej poziomu ostatniego zamknięcia.

Jak oczekiwano, FOMC nie zmienił wysokości stóp procentowych. W komentarzy do swojej decyzji zwrócił uwagę, że dynamicznie rosnącej produkcji nie towarzyszy poprawa sytuacji na rynku pracy. Nie widzi także zagrożenia wzrostu cen. Ryzyko inflacji określił jako równe ryzyku deflacji.

Decyzja Fed wywołała lekkie rozchwianie rynku. Choć wydawało się, że sytuacja nie zmieni się, inicjatywę zaczęła przejmować podaż.

Spada cena akcji Apple Computer. Analitycy Banc of America ostrzegli, że sprzedaż komputerów G5 produkowanych przez spółke spadnie w pierwszym kwartale w porównaniu z poprzednim.

Tanieją papiery Boeinga. Credit Suisse First Boston obniżył rekomendację spółki uzasadniając to oczekiwanym spadkiem popytu na samoloty pasażerskie.

Od początku sesji najmocniej drożejącym blue chipem jest 3M. Koncern podwyższył prognozę zysków kwartalnych i całorocznych.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / USA: Po komunikacie Fed na giełdach zaczęła rosnąć podaż