USA: po udanym początku sesji popyt zdecydowanie osłabł

Administrator
04-01-2002, 17:11

Choć początek notowań zapowiadał kontynuację dynamicznych wzrostów z ostatnich dwóch sesji, spadek popytu na akcje producentów chipów ostudził wyraźnie nastroje na amerykańskich giełdach. Analitycy uważają, że rynek jest wykupiony.

Choć początek notowań zapowiadał kontynuację dynamicznych wzrostów z ostatnich dwóch sesji, spadek popytu na akcje producentów chipów ostudził wyraźnie nastroje na amerykańskich giełdach.

Analitycy uważają, że rynek jest wykupiony. Nastrojów nie poprawiły nawet dane o rekordowym wzroście grudniowego wskaźnika NAPM dla sektora usług oraz wyraźnym spadku dynamiki wzrostu bezrobocia w tym samym miesiącu.

Choć po ok. 30 minutach notowań oba główne indeksy ruszyły w dół, a Nasdaq zjechał nawet poniżej czwartkowego zamknięcia, wartość obu wskaźników koniunktury na rynku utrzymuje się na plusie.

Na rynku technologicznym sprzedawane są głównie akcje producentów chipów i nie ma się co temu dziwić, skoro papiery AMD zyskały na ostatniej sesji kilkanaście procent, a pozostałych spółek, m.in. Intela i Texas Instruments po ok. 7 proc.

Wśród spółek z indeksu Dow Jones największe wzrosty ceny notują papiery spółek finansowych, American Express i J.P Morgan oraz Boeinga, który poinformował, że w 2001 roku sprzedał 527 samolotów, o 5 więcej niż prognozowano.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Administrator

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / USA: po udanym początku sesji popyt zdecydowanie osłabł