Czytasz dzięki

USA: Polacy będą wyłączeni z loterii wizowej 2007

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 22-09-2005, 09:08

Polacy zostali wyłączeni amerykańskiej z loterii wizowej w roku fiskalnym 2007 (DV-2007), rozpoczynającej się 5 października obecnego roku - wynika z komunikatu prasowego opublikowanego przez Departament Stanu USA, do którego dotarł PAP.

Polacy zostali wyłączeni amerykańskiej z loterii wizowej w roku fiskalnym 2007 (DV-2007), rozpoczynającej się 5 października obecnego roku - wynika z komunikatu prasowego opublikowanego przez Departament Stanu USA, do którego dotarł PAP.

Amerykańska loteria wizowa jest przeprowadzana co roku. Udział w niej mogą brać obywatele państw o niskim wskaźniku imigracji do USA.

Spośród państw europejskich, które poza Polską zostały wykluczone z tegorocznej loterii są: Wielka Brytania i Rosja.

Powód wykluczenia z loterii wizowej poszczególnych krajów - jaki podaje Departament Stanu USA - to fakt, że państwa te znajdują się w czołówce krajów o "imigracji opartej na sponsorowaniu rodzinnym lub pracowniczym lub krajów, których obywatele są najczęściej przyjmowani (high admission) do USA".

W ubiegłorocznej loterii Diversity Visa Lottery 2006 zieloną kartę wygrało 3.416 Polaków.

Z państw europejskich jedynie Ukraińcy wylosowali więcej wiz imigracyjnych - 5.269. Co roku do rozlosowania jest 50 tysięcy wiz imigracyjnych, które uprawniają do legalnego pobytu i pracy w Stanach Zjednoczonych.

Tegoroczna loteria będzie trzecią z kolei, w której zgłoszenia przyjmowane są tylko przez internet. Z uwagi na znaczne zainteresowanie losowaniem Departament Stanu potroił liczbę serwerów obsługujących Diversity Visa Lottery 2007. Obywatele państw uprawnionych do udziału w loterii mogą zgłaszać swoje dane do 4 grudnia 2005.

Paweł Maciąg

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane