USA: producent i dystrybutor marihuany kupił miasto

opublikowano: 07-08-2017, 08:08
aktualizacja: 07-08-2017, 08:10

Spółka American Green Inc. kupiła miasto Nipton w Kalifornii. Chce z niego zrobić ośrodek „turystyki marihuanowej”.

Miasto zostało sprzedane za 5 mln USD. American Green zapowiada, że zainwestuje jeszcze 2,5 mln USD w okresie najbliższych 18 miesięcy w infrastrukturę. Chce w Nipton uruchomić produkcję wody nasyconej marihuaną, rozpocząć uprawę lekkiego narkotyku i produkować żywność z jego zawartością. W mieście zajmującym prawie 49 hektarów mają także powstać mineralne łaźnie, sklepy oferujące marihuanę oraz kwatery. Nipton, niegdyś miasteczko górnicze, będzie korzystać wyłącznie z energii odnawialnej, zapowiada jego nowy właściciel.

Bloomberg

Nipton jest położone blisko granicy stanu Nevada, dlatego ma szansę przyciągnąć turystów z oddalonego trzy godziny jazdy Los Angeles i godzinę jazdy z Las Vegas. Choć marihuana wciąż jest nie jest legalna w całych Stanach Zjednoczonych, to jej rekreacyjne zażywanie zostało dopuszczone przez władze stanów Kalifornia i Nevada.

Z raportu Cowen and Co. wynika, że wartość rynku legalnej marihuany w USA to ok. 6 mld USD rocznie. Do 2026 roku ma wzrosnąć do ok. 50 mld USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane