USA: produkcja przemysłowa rozczarowała brakiem zmiany

Tadeusz Stasiuk, MarketWatch
opublikowano: 17-03-2023, 14:34
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Produkcja przemysłowa w Stanach Zjednoczonych negatywnie zaskoczyła. W lutym nie uległa zmienia co może sygnalizować schłodzenie koniunktury w wyniku podwyżek stóp przez Fed.

Luke Sharrett/Bloomberg

Według danych amerykańskiej Rezerwy Federalnej, w lutym 2023 r. produkcja przemysłowa w amerykańskiej gospodarce nie zmieniła się względem stycznia. Tymczasem spodziewano się (mediana prognoz) jej wzrostu o 0,2 proc. po zwyżce o 0,3 proc. miesiąc wcześniej po korekcie w dół z 0,4 proc.

Produkcja pojazdów silnikowych i części spadła o 0,3 proc. po wzroście o 0,6 proc. w styczniu. Natomiast produkcja sektora użyteczności publicznej wzrosła w lutym o 0,5 proc. Produkcja górnicza, która obejmuje ropę naftową i gaz ziemny, spadła o 0,6 proc. po wzroście o 2 proc. w poprzednim miesiącu.

Również wykorzystanie mocy produkcyjnych okazało się identyczne jak w styczniu, utrzymując się na poziomie 78,0 proc. W tym przypadku konsensus rynkowy sugerował wzrost do 78,4 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane