Czytasz dzięki

USA proszą UE i NATO o pomoc w związku z następstwami Katriny

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 04-09-2005, 20:53

Unia Europejska (UE) i NATO powiadomiły w niedzielę, że zostały poproszone przez USA o pilną pomoc dla regionów dotkniętych klęską huraganu Katrina.

Unia Europejska (UE) i NATO powiadomiły w niedzielę, że zostały poproszone przez USA o pilną pomoc dla regionów dotkniętych klęską huraganu Katrina.

    USA proszą w pierwszej kolejności o apteczki pierwszej pomocy, koce, cysterny na wodę i o żywność dla ofiar huraganu - poinformowały obie organizacje.

    Unijny komisarz ds. środowiska Stawros Dimas powiedział, że UE "jest gotowa wnieść wkład w amerykańskie wysiłki w celu złagodzenia kryzysu humanitarnego" w Luizjanie, Missisipi i Alabamie - stanach najboleśniej dotkniętych przez żywioł.

    Liczący 26 państw Sojusz Północnoatlantycki został poproszony przez Waszyngton o pakiety żywnościowe dla tysięcy ludzi ewakuowanych z Nowego Orleanu i innych regionów.

    Prócz tego oficerowie łącznikowi NATO zostali przekazani do dyspozycji Waszyngtonu w celu współpracy z wyspecjalizowanymi instytucjami ds. sytuacji nadzwyczajnych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane