USA: rekordowa liczba zgonów z powodu narkotyków

PAP , DI
opublikowano: 05-11-2021, 15:41

Najgorsze statystyki zbiegły się w czasie z rozkwitem pandemii koronawirusa i lockdownem.

Stany Zjednoczone odnotowały rekordową liczbę 96 tys. zgonów rocznie spowodowanych przedawkowaniem narkotyków. Z danych Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC), zebranych do marca 2021 r., wynika, że liczba śmiertelnych w skutkach przypadków przedawkowania narkotyków wzrosła o 30 proc. Najgorsze statystyki zbiegły się w czasie z rozkwitem pandemii COVID-19 i lockdownem, kiedy Amerykanie zasadniczo zmienili codzienne funkcjonowanie.

Największy, sięgający ponad 85 proc., wzrost liczby zgonów po zażyciu narkotyków odnotowano w północno-wschodnim stanie Vermont. Jedynie w trzech stanach nie zaobserwowano wzmożonej śmiertelności z tego powodu.

— Ważne jest, aby pamiętać, że za tymi przerażającymi liczbami stoją rodziny i przyjaciele, którzy opłakują stratę bliskich — powiedziała Regina LaBelle, kierująca Biurem Krajowej Polityki Kontroli Narkotyków.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane