USA: rekordowy handel kontraktami i opcjami w tym tygodniu

opublikowano: 15-03-2023, 15:17
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Intercontinental Exchange (ICE), właściciel m.in. New York Stock Exchange (NYSE) ogłosił, że obawy wywołane problemami banków spowodowały rekordowy handel kontaktami futures i opcjami w tym tygodniu, informuje Reuters.

ICE podało, że w poniedziałek na jego giełdach handlowano rekordową liczbą 14,45 mln kontraktów i opcji, bo inwestorzy starali się zabezpieczać swoje portfele inwestycyjne po doniesieniach o upadku banków SVB i Signature. Oznacza to pobicie rekordy z 12 marca 2020 roku, kiedy handel napędzał strach przed skutkami pandemii COVID-19.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

W poniedziałek handlowano 10 mln kontraktami futures i opcjami na instrumenty finansowe, największą ich liczbą od 29 maja 2018 roku. To ponad trzy razy większy wolumen niż średni dzienny w tym roku.

Liczba kontraktów i opcji na akcje sięgnęła w poniedziałek 2,9 mln. Oznacza to pobicie rekordu z 14 marca 2020 roku. Ich średnia dzienna ilość w tym roku wynosiła do poniedziałku 423 tys.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane