USA: rosną kontrakty na indeksy rynków akcji

opublikowano: 26-11-2018, 14:19

Kontrakty na indeksy rynków akcji rosną, czemu sprzyja tania ropa i nadzieja na mocny wzrost sprzedaży w świątecznym sezonie, informuje Reuters.

W ubiegłym tygodniu główne indeksy Wall Street spadły o ponad 3 proc., a Dow Jones i Nasdaq zanotowały największe tygodniowe zniżki procentowe od marca. Powodem był szybki spadek cen ropy i obawy globalnego spowolnienia gospodarczego, oznaczającego koniec wzrosty wyników spółek.

Zobacz więcej

NYSE, Wall Street

Bloomberg

W poniedziałek kontrakt na średnią Dow Jones rośnie o 1,1 proc., kontrakt na S&P500 idzie w górę o 1,2 proc., a kontrakt na Nasdaq-100 rośnie zwyżkuje o 1,6 proc.

Inwestorzy stawiają na dobre wyniki sprzedaży w rozpoczynającym się sezonie świątecznym. Akcje Amazon, największego na świecie internetowego detalisty, drożeją w handlu przedsesyjnym o prawie 3 proc., a eBay, właściciela portalu aukcyjnego, o ponad 2 proc.

Oprócz Amazon drożeją także pozostałe technologiczne blue chipy z grupy FAANG, czyli Facebook, Apple, Netflix i Alphabet, spółka-matka Google. Ich akcje drożeją w handlu przedsesyjnym miedzy 1,6 proc. a 2,3 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu