Czytasz dzięki

USA rozważają nałożenie sankcji na Turcję za kupno rakiet w Rosji

opublikowano: 19-06-2019, 07:17

Administracja Donalda Trumpa rozważa trzy pakiety sankcji mających ukarać Turcję za zakup od Rosji systemu rakietowego S-400, dowiedział się nieoficjalnie Bloomberg.

Najbardziej dotkliwy pakiet, który jest omawiany w Radzie Bezpieczeństwa Narodowego oraz Departamentach Stanu i Skarbu może bardzo zaszkodzić i tak borykającej się z problemami gospodarce Turcji, twierdzą informatorzy Bloomberga.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Największe poparcie ma jak dotąd pomysł sankcji wycelowanych w konkretne tureckie firmy przemysłu zbrojeniowego. Wykorzystano by do tego ustawę CAATSA, która reguluje kwestie sankcji dla firm robiących z Rosją. W praktyce oznaczałoby to odcięcie tureckich firm zbrojeniowych od amerykańskiego systemu finansowego, co uniemożliwiałoby im zakup komponentów produkowanych w USA lub sprzedaż na amerykańskim rynku swoich produktów.

Informatorzy Bloomberga twierdzą, że nałożenie sankcji może nastąpić nawet na początku lipca, kiedy Turcja może zacząć otrzymywać składniki systemu S-400. Prezydent Donald Trump nie chce podejmować decyzji przed szczytem G20 pod koniec czerwca w Japonii, podczas którego może spotkać się z prezydentem Turcji.

fa44e31e-90f7-11e9-bc42-526af7764f64
Poza scenariuszem
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE
Poza scenariuszem
autor: Marek Wierciszewski
Wysyłany co dwa tygodnie
Marek Wierciszewski
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane