USA: rynek czeka co powie Alan Greenspan

Administrator
opublikowano: 30-01-2002, 16:22

Na amerykańskich giełdach nadal panuje bezruch spowodowany oczekiwaniem na decyzję Fed w sprawie stóp procentowych. Bardziej jednak na komentarz, który będzie ją uzasadniał, bo po zaskakującym wzroście PKB w IV kwartale jest coraz bardziej prawdopodobne, że Fed utrzyma stopy na dotychczasowym poziomie. Od umiarkowanych wzrostów rozpoczęły sesję spółki z branży komputerowej, m.in.

Na amerykańskich giełdach nadal panuje bezruch spowodowany oczekiwaniem na decyzję Fed w sprawie stóp procentowych. Bardziej jednak na komentarz, który będzie ją uzasadniał, bo po zaskakującym wzroście PKB w IV kwartale jest coraz bardziej prawdopodobne, że Fed utrzyma stopy na dotychczasowym poziomie.

Od umiarkowanych wzrostów rozpoczęły sesję spółki z branży komputerowej, m.in. Compaq, IBM i Hewlett-Packard. Wzrósł kurs Intela, minimalnie tanieją papiery AMD.

Od przeceny rozpoczęła sesję większość dotkomów. Spada kurs udziałów DoubleClick, Yahoo! i Amazon, który po dobrych wynikach kwartału cieszył się na początku miesiąca znacznym popytem.

Wśród spółek z indeksu Dow Jones największe zniżki notują akcje Disney’a, który według oceny Lehman Brothers ma szansę na poprawę wyników dopiero w II połowie roku, oraz AT&T mimo lepszego niż oczekiwano kwartalnego wyniku.

Spada cena papierów największego koncernu medialnego świata, AOL Time Warner. W środę spółka poinformowała, że jej strata netto w IV kwartale wyniosła 1,8 mld USD i była o ponad 60 proc. większa niż rok wcześniej.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Administrator

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / USA: rynek czeka co powie Alan Greenspan