USA: Setki tysięcy osób oczekuje na zaprzysiężenie Baracka Obamy

IAR
opublikowano: 20-01-2009, 15:43

Setki tysięcy Amerykanów zgromadziło się już przed budynkiem Kongresu w Waszyngtonie w oczekiwaniu na zaprzysiężenie Baracka Obamy. Za trzy godziny zostanie on 44 prezydentem Stanów Zjednoczonych.

W nocy całe centrum miasta zostało zamknięte dla ruchu. O 4 nad ranem w kierunku Kongresu ruszyło metro i autobusy. Długi na 3 kilometry plac ciągnący się od Kapitolu do pomnika Lincolna niemal natychmiast zaczęli wypełniać ludzie. Niektórzy, w kilkustopniowym mrozie, od wielu godzin czekają na ceremonię zaprzysiężenia. „Jestem zdumiona, że tak wielu ludzi tu przyszło by powitać Obamę jako prezydenta USA. Przyjechałam z Nowego Jorku. Nigdy nie angażowałam się w politykę, jestem podekscytowana. Chcę mi się płakać”. „To nowy początek dla wszystkich Amerykanów, pozytywna zmiana. Teraz wszystko będzie dobrze”.

Przyszły prezydent USA Barack Obama uczestniczy w tej chwili w porannej mszy świętej. Po jej zakończeniu uda się do Białego Domu i wraz z Gerogem Bushem pojedzie na Kapitol. Tuz przed 18 czasu polskiego Obama złoży przysięgę na wierność konstytucji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: IAR

Polecane