USA: spółki bio-tech uratowały wzrost na Nasdaq

Marek Druś
14-06-2002, 22:01

Przez niemal całą piątkową sesję indeksy amerykańskich giełd znajdowały się po stronie spadków. Dopiero pod koniec notowań nastroje na rynku spółek technologicznych lekko się poprawiły.

W pierwszej części notowań na nastroje rynku największy wpływ miały wiadomości o nieoczekiwanym spadku wskaźnika nastrojów konsumentów w czerwcu oraz o zamachu bombowym w pakistańskim mieście Karaczi, którego celem, jak przypuszczano, był amerykański konsulat. Inwestorzy pozbywali się przede wszystkim akcji telekomów, szczególnie operatorów komórkowych. Przyczyniła się do tego wiadomość o niemal o połowę mniejszym niż oczekiwano kwartalnym wzroście liczby nowych abonentów czwartej spółki branży, Sprint PCS. Jej akcje zdecydowanie staniały, podobnie jak udziały AT&T Wireless i Nextel Communications. Wśród spółek z indeksu Dow Jones znaczne zniżki kursów dotknęły papierów AT&T i SBC Communications.

Pozytywne zakończenie notowań na Nasdaq to efekt rosnącego popytu na akcje spółek biotechnologicznych. Zdrożały m.in. Amgen i Biogen. Ten ostatni poinformował, że władze nie domagają się od niego powtórzenia niektórych badań nowego leku, lecz jedynie uzupełnienia dokumentacji.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / USA: spółki bio-tech uratowały wzrost na Nasdaq