Czytasz dzięki

USA: Sprzedaż w największych sieciach spadła o 0,3 proc.

(Marek Druś)
opublikowano: 23-08-2005, 14:43

Największe amerykańskie sieci handlu detalicznego zanotował 0,3 proc. spadek sprzedaży w ubiegłym tygodniu, poinformowało branżowe stowarzyszenie ICSC. Sprzedaż w sklepach działających co najmniej od roku wzrosła o 4 proc. w ujęciu rocznym.

Największe amerykańskie sieci handlu detalicznego zanotował 0,3 proc. spadek sprzedaży w ubiegłym tygodniu, poinformowało branżowe stowarzyszenie ICSC. Sprzedaż w sklepach działających co najmniej od roku wzrosła o 4 proc. w ujęciu rocznym.

Główny ekonomista ICSC Michael Niemira powiedział, że widać już negatywne skutki wzrostu cen paliw na wydatki Amerykanów. Już 58 proc. ankietowanych gospodarstw domowych przyznało, że ograniczyły w związku z tym wydatki. W ciągu ostatnich siedmiu tygodni cena galona benzyny wzrosła w USA o 17 proc. i osiągnęła rekordowy poziom 2,654 USD.

MD, bigcharts.com

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane