USA: szefowie firm stalowych chcą wprowadzenia ograniczeń importu

opublikowano: 25-08-2017, 07:02
aktualizacja: 25-08-2017, 07:02

Szefowie 25. amerykańskich firm z branży stalowej zwrócili się w liście do prezydenta Donalda Trumpa o ograniczenie importu stali, informuje Reuters powołując się na dokument, do którego dotarł.

Pod listem podpisali się szefowie m.in. Nucor, U.S. Steel, ArcelorMittal i Commercial Metals.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

- Potrzeba działania jest pilna – napisali zwracając uwagę, że od rozpoczęcia dochodzenia w sprawie importu stali w kwietniu nadal on rośnie.

- Natychmiastowe działanie musi znacząco dostosować import tak, aby zapewnić zdrowy poziom wykorzystania mocy produkcyjnych i zysków dla krajowej branży w dłuższym okresie – głosi list.

Branżowa organizacja Amerykański Instytut Żelaza i Stali (AISI) wskazuje, że import stali do lipca był o 22 proc. wyższy niż w tym samym okresie ubiegłego roku. Importowana stal ma już 28 proc. udziału w amerykańskim rynku.

Reuters zwraca uwagę, że list branży stalowej pojawił się tydzień o odejściu z Białego Domu głównego stratega, Stevena Bannona, który opowiadał się za obłożenia dodatkowymi cłami importu stali, a także innymi działaniami protekcjonistycznymi.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Polityka / USA: szefowie firm stalowych chcą wprowadzenia ograniczeń importu