USA szykują się do obłożenia cłem 200 mld USD importu z Chin

opublikowano: 11-07-2018, 06:37

Kolejna salwa w wojnie handlowej USA z Chinami. Amerykańskie władze opublikowały listę 6 tys. sprowadzanych z Chin dóbr, które już we wrześniu mogą zostać obłożone cłem.

Wiadomość pojawia się kilka dni po tym, jak USA nałożyły cła na import z Chin wartości 34 mld USD, na co Pekin odpowiedział natychmiast nałożeniem cła na import z USA tej samej wartości.

Donald Trump
Zobacz więcej

Donald Trump fot. Bloomberg

Na liście dóbr, które mają być obłożone 10 proc. cła w USA za kilka miesięcy znajdą się m.in. produkty spożywcze, węgiel, stal, aluminium, opony, meble, wyroby chemiczne, drzwi, rowery, walizki, torebki, karma dla psów i kotów i papier toaletowy.

Waszyngton czeka do końca sierpnia na ewentualne uwagi do opublikowanej listy.

Administracja Donalda Trumpa sygnalizowała wcześniej, że kolejne decyzje dotyczące obłożenia cłem chińskiego importu mogą dotyczyć sprowadzanych dóbr wartości ok. 500 mld USD, czyli w praktyce całego importu z Chin.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, bbc.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / USA szykują się do obłożenia cłem 200 mld USD importu z Chin