USA uwolnią 30 milionów baryłek ropy z rezerw strategicznych

Polska Agencja Prasowa SA
02-09-2005, 22:09

Stany Zjednoczone rzucą na rynek 30 milionów baryłek ropy ze swych rezerw strategicznych, aby złagodzić kryzys paliwowy, spowodowany przez huragan Katrina - ogłosił w piątek amerykański minister ds. energetyki Samuel Bodman.

Stany Zjednoczone rzucą na rynek 30 milionów baryłek ropy ze swych rezerw strategicznych, aby złagodzić kryzys paliwowy, spowodowany przez huragan Katrina - ogłosił w piątek amerykański minister ds. energetyki Samuel Bodman.

    Jest to decyzja podjęta w piątek przez prezydenta George'a W. Busha. Bodman zapowiedział, że pierwsze dostawy z rezerw paliwowych znajdą się  w sprzedaży już we wtorek. 

    Podkreślił, że ogłoszona tego samego dnia w Paryżu decyzja o uwolnieniu 60 milionów baryłek ropy z rezerw Międzynarodowej Agencji Energii jest "manifestacją solidarności i poparcia dla Stanów Zjednoczonych".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / USA uwolnią 30 milionów baryłek ropy z rezerw strategicznych