USA/ W I liczba rozpoczętych nowych budów wzrosła o 4,7%

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 16-02-2005, 15:11

W styczniu w USA rozpoczęto więcej nowych inwestycji budowlanych niż w grudniu, podczas gdy analitycy oczekiwali spadku ich liczby.

W styczniu w USA rozpoczęto więcej nowych inwestycji budowlanych niż w grudniu, podczas gdy analitycy oczekiwali spadku ich liczby.

    W środę Departament Handlu podał, że liczba rozpoczętych inwestycji w zakresie budowy domów mieszkalnych nieoczekiwanie wzrosła w ubiegłym miesiącu o 4,7 proc. i wyniosła 2,159 mln; to najwyższy poziom od 21 lat. W grudniu ub. roku liczba ta wyniosła po korekcie 2,06 mln. Wzrost wyniósł wówczas aż 14,3 proc.

    Analitycy spodziewali się, że liczba rozpoczętych nowych inwestycji wyniesie 1,925 mln.

    Liczba wydanych nowych pozwoleń na budowę (wskaźnik aktywności w przyszłości w tym sektorze) wzrosła w styczniu o 1,7 proc. i wyniosła 2,105 mln, czyli do najwyższego poziomu od maja ub. roku - podał Departament Handlu. Styczeń jest już siódmym miesiącem, kiedy liczba wydanych nowych pozwoleń przekracza 2 mln.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane