USA: w styczniu spadła sprzedaż samochodów

Marek Druś
opublikowano: 01-02-2002, 21:17

W styczniu spadła sprzedaż samochodów w USA. Analitycy uważają, że to skutek odejścia producentów od preferencyjnych warunków sprzedaży.

Styczniowa sprzedaż General Motors spadła o 13 proc. W ubiegłym miesiącu największy koncern motoryzacyjny świata sprzedał 299,6 tys. aut. O 34 proc. spadła sprzedaż samochodów osobowych, a o 10 proc. ciężarówek.

Ford, drugi koncern motoryzacyjny świata sprzedał w styczniu o 10 proc. mniej samochodów. Nabywców znalazło 233 tys. samochodów wyprodukowanych przez spółkę. Sprzedaż aut osobowych spadła o 17 proc., a ciężarówek o 6,3 proc.

DaimlerChrysler sprzedał w minionym miesiącu 8,9 proc. mniej samochodów. Sprzedaż aut osobowych spadła o 8 proc., a ciężarówek o 9 proc. Łącznie nabywców znalazło 146,4 tys. aut wyprodukowanych przez koncern.

Spadła prawdopodobnie także sprzedaż aut importowanych. Analitycy spodziewają się, że Toyota, która ma znaczny udział w amerykańskim rynku, sprzedała w minionym miesiącu o 7,2 proc. mniej aut.

Z ostatnich prognoz wynika, że sprzedaż samochodów w Stanach Zjednoczonych spadła w ubiegłym miesiącu o ok. 7 proc.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / USA: w styczniu spadła sprzedaż samochodów