USA wstrzymają loty na Kubę

PAP, DI
opublikowano: 26-10-2019, 08:36

Departament Transportu USA poinformował, że poczynając od 10 grudnia amerykańskie linie lotnicze nie będą mogły latać na Kubę. Dozwolone będą jedynie loty do Hawany.

W opublikowanym oświadczeniu Departamentu Transportu podkreślono, że decyzję podjęto na wniosek sekretarza stanu Mike'a Pompeo zgodnie polityką rządu USA "zwiększania ekonomicznych konsekwencji dla reżimu kubańskiego za jego wciąż trwające represje wobec Kubańczyków oraz za wspieranie Nicolasa Maduro w Wenezueli".

Jak informuje Associated Press wstrzymane mają być m. in. loty samolotów JetBlue i American Airlines do Santa Clara, w środkowej części Kuby i do Holguin i Camaguey na wschodzie wyspy.

Loty do Hawany, stanowiące większość lotów amerykańskich linii lotniczych na Kubę, pozostaną legalne.

AP zauważa, że jest to kolejne posunięcie administracji prezydenta Donalda Trumpa likwidujące okres poprawy stosunków wzajemnych za kadencji poprzedniego demokratycznego prezydenta Baracka Obamy.

Ostatnia decyzja - podkreśla AP - ma przede wszystkim zablokować podróże turystyczne na Kubę. Jednak znaczną część pasażerów udających się z USA na Kubę stanowią nie turyści, ale Amerykanie pochodzenia kubańskiego odwiedzający swoje rodziny i krewnych.

fa44e31e-90f7-11e9-bc42-526af7764f64
Poza scenariuszem
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE
Poza scenariuszem
autor: Marek Wierciszewski
Wysyłany co dwa tygodnie
Marek Wierciszewski
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP, DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy