USA wydały 84 mld USD dzięki lukom prawnym

TR
12-01-2012, 08:51

Federalne agencje w USA wydały blisko 84 mld USD na zakup zagranicznych produktów i serwisów w roku fiskalnym kończącym się 30.09.11 r. – informuje moneynews.

Federalne agencje w USA wydał blisko 84 mld USD na zakup zagranicznych produktów i serwisów w roku fiskalnym kończącym się 30.09.11 r.
Zobacz więcej

Federalne agencje w USA wydał blisko 84 mld USD na zakup zagranicznych produktów i serwisów w roku fiskalnym kończącym się 30.09.11 r.

Większość kontraktów przyznanych firmom zagranicznych miało miejsce dzięki lukom prawnym istniejącym w Buy American Act. Ustawa zabrania kupna zagranicznych produktów, w wypadku gdy na rodzimym rynku dostępne są dobra podobnej jakości.

W ciągu ostatnich pięciu lat federalne agencje wydały ponad 500 mld USD na produkty, których alternatywy były łatwo dostępne w USA.

Pośród towarów, które trafiły do USA zza granicy znalazły się m.in. gumowe bransoletki upamiętniające 10 rocznice ataków na World Trade Center, leki na cholesterol produkcji włoskiej, czy składane w Bułgarii wyrzutnie grantów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: TR

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / USA wydały 84 mld USD dzięki lukom prawnym