USA: zadłużenie gospodarstw domowych wzrosło najbardziej od 14 lat

opublikowano: 03-08-2021, 18:15

Zadłużenie gospodarstw domowych w ujęciu kwotowym wzrosło w drugim kwartale o 313 mld USD, czyli najbardziej od 14 lat. Główną przyczyną jest gwałtowny wzrost transakcji na rynku nieruchomości.

Ogólne zadłużenie gospodarstw domowych wzrosło w drugim kwartale o 2,1 proc., co stanowi największą dynamikę od siedmiu i pół roku.

Wzrost zadłużenia był w przeważającej większości spowodowany zaciąganiem i refinansowaniem kredytów hipotecznych na zakup nieruchomości, których popularność rośnie w związku z utrzymywaniem przez Fed rekordowo niskich stóp procentowych. W okresie od kwietnia do czerwca salda kredytów hipotecznych wzrosły o 282 mld USD, czyli o 2,8 proc. w ujęciu kwartalnym i o 6,7 proc. w ujęciu rocznym.

Saldo kredytów konsumenckich wzrosło w drugim kwartale roku o 44 mld USD, samochodowych o 33 mld USD, a na kartach kredytowych o 17 mln USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ARŻ, CNBC

Polecane