USA: Zapasy ropy spadły pierwszy raz od dziewięciu tygodni

(Marek Druś)
20-04-2005, 17:28

Zapasy ropy naftowej spadły w tygodniu zakończonym 15 kwietnia o 1,8 mln baryłek, poinformowała w środę amerykańska Energy Information Administration (EIA). To pierwszy ich spadek po dziewięciu tygodniach wzrostu.

Zapasy ropy naftowej spadły w tygodniu zakończonym 15 kwietnia o 1,8 mln baryłek, poinformowała w środę amerykańska Energy Information Administration (EIA). To pierwszy ich spadek po dziewięciu tygodniach wzrostu.

Amerykańskie zapasy ropy sięgają obecnie 318,9 mln baryłek i utrzymują się w pobliżu górnej granicy zakresu średniej wielkości dla tej pory roku. Analitycy prognozowali ich spadek o 1,4 mln baryłek. Mimo to cena baryłki spadła do 52,20 USD z 53,10 USD na początku sesji na NYMEX.

Z danych EIA wynika także, że zapasu benzyny spadły o 1,5 mln baryłek. Rynek oczekiwał spadku o 275 tys. baryłek. Kurs galona benzyny spadał jednak po komunikacie EIA o 1,01 centa i wynosił 1,56 USD.

Zapasy destylatów, m.in. oleju opałowego, pozostały na niezmienionym poziomie. Ekonomiści oczekiwali ich wzrostu o 450 tys. baryłek.

MD, cnnfn.com

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / USA: Zapasy ropy spadły pierwszy raz od dziewięciu tygodni