Czytasz dzięki

USA: zaufanie małych firm najwyższe od lutego

ARŻ, Reuters
opublikowano: 13-10-2020, 12:59

Zaufanie małych firm w USA wzrosło w zeszłym miesiącu do najwyższego poziomu od początku pandemii koronawirusa. Coraz więcej przedsiębiorstw odnotowuje wzrosty sprzedaży, pisze Reuters.

Wskaźnik National Federation of Independent Business Optimism wzrósł we wrześniu o 3,8 pkt do 104 pkt. To najwyższy poziom od lutego. 9 z 10 składników indeksu wykazało poprawę, na czele z 13-punktowym wzrostem oceny potencjalnych zysków przez właścicieli firm. Przedsiębiorcy spodziewają się również poprawy sytuacji gospodarczej i wzrostu zatrudnienia w ciągu najbliższych miesięcy.

Zobacz więcej

Flaga USA

Fot. Alexas_Fotos/Pixabay

„Kraj nadal się otwiera, w związku z czym małe firmy odnotowują poprawę ruchu i sprzedaży” - powiedział główny ekonomista NFIB, Bill Dunkelberg. Dodał jednak, że w niektórych przypadkach przedsiębiorstwa wciąż mają problemy finansowe w związku z regulacjami prawnymi wprowadzonymi na czas pandemii.

Indeks Niepewności NFIB wzrósł o 2 pkt do 92 pkt. Odpowiada to poziomowi z marca.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ARŻ, Reuters

Polecane