USA zgadzają się na przejęcie Syngenty przez Chińczyków

opublikowano: 05-04-2017, 10:38

Amerykańscy nadzorcy rynku zgodzili się na ofertę przejęcia szwajcarskiego giganta rolnego Syngenta przez chiński koncern ChemChina, który będzie jednak musiał pozbyć się części biznesu by zaspokoić monopolistyczne zastrzeżenia, donosi agencja Associated Press.

Decyzja Federalnej Komisji Handlu (FTC), wcześniej podobne zgody wydali regulatorzy z Europy otwiera drogę do sfinalizowania transakcji przejęcia o wartości 43 mld USD. Będzie to  największa – jak do tej pory – chińska akwizycja zagraniczna. 

Syngenta
Zobacz więcej

Syngenta fot. Bloomberg

ChemChina, znany również jako China National Chemical Corp., zgodził się sprzedać firmy, które produkują herbicydy, insektycyd iy fungicydy, których łączny udział w rynku wraz z produkcją Syngenty powodowałoby "znaczną zagrożenie dla konkurencji w tym segmencie" – wynika z oświadczenia opublikowanego przez FTC.

ADAMA Agricultural Solutions , spółka zależna ChemChina zgodziła się sprzedawać firmy w Stanach Zjednoczonych, które produkują herbicyd parakwat, insektycyd abamektyny i fungicyd chlorotalonil na rzecz American Vanguard Corp. i jego filii Amvac Chemical Corp.

Przejęcie będzie ciosem dla amerykańskiego potentata tego segmentu rynku, koncernu Monsanto, który w ubiegłym roku złożył Szwajcarom ofertę wycenianą na 45 mld USD, która została odrzucona.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu