Czytasz dzięki

USA: zgoda FDA na pierwszy lek na otyłość bez recepty

opublikowano: 08-02-2007, 11:41

Amerykański Urząd Żywności i Leków (FDA) zgodził się na wprowadzenie na rynek pierwszego leku na otyłość dostępnego bez recepty. Będą go mogły jednak kupować jedynie osoby powyżej 18 roku życia. Lek o nazwie Alli jest słabszą wersją innego specyfiku, który jest dostępny jedynie na receptę.

Amerykański Urząd Żywności i Leków (FDA) zgodził się na wprowadzenie na rynek pierwszego leku na otyłość dostępnego bez recepty. Będą go mogły jednak kupować jedynie osoby powyżej 18 roku życia. Lek o nazwie Alli jest słabszą wersją innego specyfiku, który jest dostępny jedynie na receptę. FDA zażądało, aby sprzedaży nowego leku towarzyszyła informacja, iż jest on skuteczny tylko wtedy, gdy uzupełnia stosowanie diety i ćwiczenia fizyczne. Badania wykazały, że w takim przypadku stosowanie go pozwala na stratę dodatkowych 2-3 funtów (0,9-1,3 kg). GlaxoSmithKline zapowiada, że nowy lek trafi do sprzedaży latem tego roku. Jego cena nie została ustalona, ale szacuje się, że dzienna dawka będzie kosztować ok. 1-2 USD.

MD, AFP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane