USA złagodzą sankcje wobec spółek oligarchów bliskich Putinowi

opublikowano: 17-01-2019, 10:40

Próba zablokowania przez Demokratów w Senacie działań administracji Donalda Trumpa nakierowanych na złagodzenie sankcji wobec Rosjan zakończyła się niepowodzeniem.

Liderzy Demokratów w Senacie chcieli odrzucenia planu Departamentu Skarbu złagodzenia sankcji nałożonych na EN+ Group, spółkę holdingową rosyjskiego Rusalu, oraz JSC EuroSibEnergo. Znalazły się one na „czarnej liście” Amerykanów, bo właścicielem ich jest oligarcha Oleg Deripaska. Powodem sankcji była ingerencja Rosji w wybory prezydenckie w USA, a także jej działania na Ukrainie i w Syrii.

Wydarzenia w Senacie z jednej strony otwierają administracji Trumpa drogę do zniesienia ograniczeń nałożonych na rosyjskie spółki. Z drugiej zmniejszają niepewność na globalnym rynku aluminium, a szczególnie w Europie, gdzie perspektywa pozostania na „czarnej liście” United Co. Rusal, drugiego na świecie producenta aluminium, wywoływała duże obawy.

fa44e31e-90f7-11e9-bc42-526af7764f64
Poza scenariuszem
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE
Poza scenariuszem
autor: Marek Wierciszewski
Wysyłany co dwa tygodnie
Marek Wierciszewski
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy