USA złagodzą sankcje wobec spółek oligarchów bliskich Putinowi

opublikowano: 17-01-2019, 10:40

Próba zablokowania przez Demokratów w Senacie działań administracji Donalda Trumpa nakierowanych na złagodzenie sankcji wobec Rosjan zakończyła się niepowodzeniem.

Liderzy Demokratów w Senacie chcieli odrzucenia planu Departamentu Skarbu złagodzenia sankcji nałożonych na EN+ Group, spółkę holdingową rosyjskiego Rusalu, oraz JSC EuroSibEnergo. Znalazły się one na „czarnej liście” Amerykanów, bo właścicielem ich jest oligarcha Oleg Deripaska. Powodem sankcji była ingerencja Rosji w wybory prezydenckie w USA, a także jej działania na Ukrainie i w Syrii.

Wydarzenia w Senacie z jednej strony otwierają administracji Trumpa drogę do zniesienia ograniczeń nałożonych na rosyjskie spółki. Z drugiej zmniejszają niepewność na globalnym rynku aluminium, a szczególnie w Europie, gdzie perspektywa pozostania na „czarnej liście” United Co. Rusal, drugiego na świecie producenta aluminium, wywoływała duże obawy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy